Dzisiaj jest: 18 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

KOŚCIÓŁ I RELIGIA

Muzyka w kościele

images

W kościołach tylko odpowiednia muzyka. Episkopat stawia sprawę jasno: Nie wolno w liturgii wykonywać utworów o charakterze świeckim

Czytaj więcej...

Dziś 39. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

images

16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: ”Habemus papam!”. Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość,

Czytaj więcej...

Zmarnowana szansa

Być zaproszonym przez samego Boga – nie do pracy, nie w celu robienia rozrachunków, nie na przesłuchanie – lecz na ucztę. Mieć wyznaczone miejsce przy stole, otrzymać zaproszenie

Czytaj więcej...

Braterski przykład

images

Nikt nie potrafi podać właściwej ceny za dobry przykład. Tak jak nikt nie potrafi wycenić szkód uczynionych przez zły przykład, czyli zgorszenie.

Czytaj więcej...

"Różaniec bez granic" okazał się WIELKIM SUKCESEM

images

To co miało miejsce w dniu dzisiejszym o godzinie 14:00 przerosło wszelkie oczekiwania. Dziś w POLSCE zdarzył się CUD! "Różaniec bez granic" faktycznie okazał się wielką, milionową duchową rewolucją!

Czytaj więcej...

Za teorią Wielkiego Wybuchu kryje się pytanie

images

Uroczysta Msza św., inaugurująca rok akademicki Politechniki Krakowskiej i Akademii Sztuk Pięknych odbyła się we wtorek rano w bazylice św. Floriana w Krakowie.

Czytaj więcej...

W świecie toczy się nieustannie walka dobra ze złem

images

Szatan nie jest w stanie zniszczyć Kościoła, ale może mu szkodzić. Dlatego powinniśmy przyzywać pomocy św. Michała Archanioła

Czytaj więcej...

"Z doświadczenia wiem, kim jest diabeł"

images

W najnowszym numerze miesięcznika "Egzorcysta" wstrząsający wywiad z byłym egzorcystą w Licheniu, ks. Edmundem Szaniewskim MIC, który mówi wprost:

Czytaj więcej...

Październik - miesiąc różańca

images

Dziś rozpoczyna się październik - miesiąc w szczególny sposób skupiony na Matce Bożej. To właśnie w październiku w naszych kościołach odprawiane są codziennie nabożeństwa różańcowe.

Czytaj więcej...

Dotrzymać słowa

images

Zapracowany inżynier zanosi okno do szklarza. Zapewniają go, że za dwa dni będzie gotowe. Kiedy w wyznaczonym terminie zgłasza się po odbiór, dowiaduje się, że jeszcze nie zrobione.

Czytaj więcej...

Złe oko

To nieprawda, że tylko ludzie źli są nielubiani. Dobry człowiek również ma swoich wrogów. Ich szeregi tworzą ci wszyscy, którzy z jego dobroci nie skorzystali.

Czytaj więcej...

Niezwykłe orędzie Matki Bożej z La Salette!

images

171 lat tamu Matka Boża objawiła się we francuskiej miejscowości La Salette. Zobacz co powiedziała do tych, którym się Objawiła.

Czytaj więcej...

Czy 23 września nastąpi koniec świata?

images

W odpowiedzi na zapytania dotyczących ” daty 23 września „, która ma rzekomo zapowiadać Koniec Świata i innych pytań, które są mi zadawane - pisze na swoim Facebooku ks. Dominik Chmielewski.

Czytaj więcej...

Biskup do młodych: Proszę, przebaczcie mi!

images

„Chcę przed wami uklęknąć, ja, człowiek święceń, i prosić was, abyście przebaczyli mi oraz moim braciom kapłanom, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób was skrzywdzili”.

Czytaj więcej...

Ciche dni

images

Pięcioletnia Ania długo bawi się u swej koleżanki. Nadchodzi pora kolacji. Zwykle w tym czasie spieszyła się do domu. Tym razem ociąga się i wreszcie

Czytaj więcej...

Upomnieć, a nie obmawiać

images

Jednym z najczęściej spotykanych grzechów jest obmowa. W pociągu i autobusie, w pracy i w kolejce przed sklepem, przy stole i w drodze do kościoła

Czytaj więcej...

Papież w Kolumbii: Rozproszcie mroki nienawiści

images

Kościół w Ameryce Łacińskiej nie może zachowywać się jak kolonizatorzy, którzy ją złupili – powiedział papież Franciszek podczas uroczystej mszy odprawionej w stolicy Kolumbii Bogocie.

Czytaj więcej...

„Nie myślisz o tym, co Boże”

Piotr w wypowiedzi Mistrza dostrzegł zapowiedź Jego klęski, a nie dostrzegł zawartej w słowie „zmartwychwstanę” zapowiedzi zwycięstwa. Zaczął więc przekonywać Mistrza, że klęska nigdy na Niego nie przyjdzie.

Czytaj więcej...

Religia a polityka

Nie jest łatwo oddzielić religię od polityki. Dla samego Chrystusa był to poważny problem. Rozmowa z Apostołami, w której Jezus zapowiada zbudowanie swego Kościoła na Piotrze, kończy się

Czytaj więcej...

Specjalne przesłanie Franciszka do Polaków:

images

Papieskie wideo-orędzie odtworzono na rozpoczęcie Mszy św. koncelebrowanej teraz na jasnogórskim szczycie, stanowiącej najważniejszy punkt jubileuszowego świętowania.

Czytaj więcej...

Jak cudowny Obraz Maryi Jasnogórskiej wpływa na dzieje Polski

images

Ks. Stanisław Małkowski opowiada o cudownym działaniu obrazu Matki Jasnogórskiej, zwanej Czarną Madonną na dzieje naszego kraju.

Czytaj więcej...

Potęga pokornej miłości

Nie można przejść obojętnie obok ewangelicznej sceny przedstawiającej rozmowę Chrystusa z poganką. Trudno bowiem w duchu miłości zrozumieć słowa, jakimi w tej rozmowie posługuje się Jezus,

Czytaj więcej...

Objawienia w Medjugorie będą uznane?

images

Wszystko wskazuje na to, że objawienia w Medjugorje będą uznane, być może jeszcze w tym roku. To miejsce wielu nawróceń, o zdrowej duchowości

Czytaj więcej...

Dziś 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

images

Kościół katolicki obchodzi dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To jedno z najważniejszych świąt maryjnych.

Czytaj więcej...

Groźna choroba zwątpienie

„Wątpiący staje się, mimowoli, sojusznikiem wroga”. Słowa bł. Michała Kozala, w których jest lapidarnie ujęty jeden z tragicznych skutków groźnej choroby ducha, jaką jest zwątpienie.

Czytaj więcej...

75. rocznica męczeńskiej śmierci Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża

images

Ten, kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga, bez względu na to, czy sobie z tego zdaje sprawę, czy nie. Była o tym przekonana Edith Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża.

Czytaj więcej...

Podstawa prawa

images

Panie, uczyń szerokim moje serce, abym mógł biec drogą Twoich przykazań (Ps 119, 32) „Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością.

Czytaj więcej...

Ukryć skarb

Gdziekolwiek pojawia się prawdziwie szczęśliwy człowiek prawie natychmiast obok niego zjawia się ktoś, kto zazdrości mu tego szczęścia. Zazdrość to straszna wada, bo zmierza do zniszczenia szczęścia,

Czytaj więcej...

Papież nie może zmienić nauki Chrystusa

images

STRAŻNIK WIARY, KTÓRY ODCHODZI…Ostatni wywiad z kard. GERHARDEM MÜLLEREM jako prefektem Kongregacji Nauki Wiary Rozmawia Adam Sosnowski

Czytaj więcej...

Nie wyrywać zła

Spotkałem w życiu wielu ludzi, którzy nie wzięli na serio Chrystusowej przypowieści o kąkolu. Wielokrotnie zastanawiałem się, dlaczego to pouczenie tak często jest lekceważone lub wypaczane.

Czytaj więcej...

Trudno przekonać człowieka

Przypowieść o siewcy mówi o trudnościach, na jakie napotyka Bóg chcąc przekonać człowieka o tym, że Jego wymagania prowadzą do szczęścia. Bóg chcąc nas przekonać, posługuje się słowem.

Czytaj więcej...

Papież Franciszek do wiernych

images

Do ufnego zawierzenia Panu swych codziennych trosk i lęków zachęcił dziś wiernych Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.

Czytaj więcej...

Modlitewne uniesienie na Stadionie Narodowym

images

O. Bashobora przyciągnął tłumy wiernych. Jestem jedną z tych, której lekarze nie dawali żadnych szans. Miałam już nie żyć. Kiedy pokazałam im wyniki badań, przecierali oczy ze zdumienia – mówi Ewa.

Czytaj więcej...

Jak miłować domowników

images

Czytając słowa Jezusa: „Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto miłuje syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”,

Czytaj więcej...

Zniszczyć dobrego człowieka

Dzieje Jeremiasza to dramat człowieka dobrego, odrzuconego przez bliskich. Nie mogli znieść uczciwości jego serca i słów prawdy, jakie do nich kierował. Tylko dlatego, że nie był równie zepsuty jak oni, postanowili go zniszczyć.

Czytaj więcej...

Ważny most

images

„Wy będziecie Mi królestwem kapłanów, ludem świętym”. Takie słowa skierował Bóg do wybranego narodu. Wśród różnych narodów świata

Czytaj więcej...

Dziś Boże Ciało. Co oznaczają cztery ołtarze?

images

Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 i wiąże się z widzeniami św. Julianny z Cornillon, przeoryszy konwentu augustianek.

Czytaj więcej...

Mocne słowa ks. abp. Mokrzyckiego

images

Życie publiczne jest obecnie bardzo rozdarte. To rozdarcie bierze się z kłamstwa, które się stosuje, aby wygrywać własne korzyści

Czytaj więcej...

„Jeżeli wyrzucimy z naszej codzienności Boga, to jego miejsce zajmie Szatan”

images

Codzienna praca egzorcysty niewiele różni się od pracy zwykłego księdza, choć zdarzają się sytuacje niezwykłe, kiedy człowiek np. mówi w języku, którego nie zna,

Czytaj więcej...

Kochamy za późno

images

Niewielu z nas może powiedzieć, że umie kochać ludzi. Niewielu z ręką na sercu może powiedzieć, że zawsze jest dobrym mężem, ojcem, matką...

Czytaj więcej...