Do tych, których może dotyczyć… Jeśli zmierzacie dziś na granice, na pewno wiecie, co robić. Jeśli tak jak ja, ze względu na obowiązki nie możecie dotrzeć na określone miejsce, pomódlcie się stamtąd, gdzie akurat przebywacie. Bądźmy razem :) #rozaniecdogranic #14.00 #Polska

- napisał na swoim profilu na Facebooku Kamil Stoch.

Część uczestników wydarzenia modli się w niezwykłych miejscach. Na południu Polski "Różaniec do Granic" jest odmawiany na kilku górskich szczytach m.in. na Rysach i na Giewoncie. Młodzież z diecezji krakowskiej zaplanowała modlitewne wejście na Babią Górę, gdzie odmówią różaniec wspólnie ze Słowakami.

A poniżej modlitwa przy granicy z Białorusią:

W Szklarskiej Porębie część uczestników wydarzenia wyruszyła z różańcami w kierunku schroniska Orle. Modlitwa zorganizowana została też w miejscu tzw. Trójstyku (w diecezji bielsko-żywieckiej), gdzie zbiegają się granice Polski, Czech i Słowacji.

Tam, gdzie granica państwa znajduje się na akwenie wodnym również zgromadzili się wierni. Organizatorzy informują, że na Zatokę Pucką wypłynęli kutrami rybacy z Jastarni, na Łynę w okolicy Sępopola wypłynęła grupa kajakarzy, a wierni z archidiecezji warmińskiej udali się na granicę na katamaranach. W diecezji tarnowskiej "Różaniec Do Granic" jest odmawiany na łodziach flisackich płynących przełomem Dunajca. Tratwy wyruszyły z przystani przy Trzech Koronach w Sromowcach Niżnych.

Udział w modlitwie zadeklarowały także międzynarodowe porty lotnicze: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Port Lotniczy Poznań-Ławica, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz mniejsze lotniska w Szczytnie, Wrocławiu, Ożarowicach, Jasionce i w Łodzi. Modlitwa różańcowa jest prowadzona w lotniskowych kaplicach przez miejscowych kapelanów. 

A na zdjęciu poniżej Ustka:

Do modlitwy przyłączyli się także wierni w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Poza metropoliami, takimi jak Paryż, Londyn, Dublin, czy Amsterdam, uczestnicy modlą się na południu w Neapolu, w miejscowości Stamsund, która znajduje się w norweskim archipelagu Lofotów, za kołem podbiegunowym, w Auckland w Nowej Zelandii oraz w sanktuarium maryjnym w Akicie na wyspie Honsiu w Japonii. Udział zadeklarowali także żołnierze stacjonujący w bazie lotniczej w Bagram w Afganistanie.

niezalezna.pl