Dzisiaj jest: 23 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Gang czyścił konta firm w całej Polsce

Przejmowali rachunki bankowe dużych firm i wyprowadzali z nich setki tysięcy złotych. Sprzedawali broń i narkotyki, napadali na konkurentów i przedsiębiorców w przebraniu policjantów.

details-images

Stołeczni policjanci z wydziałów Odzyskiwania Mienia i do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, wspierani przez antyterrorystów, zakończyli trwający kilka miesięcy okres prosperity gangu, który działał w centralnej i zachodniej Polsce.

Ponad 120 policjantów wzięło udział w wielkiej obławie na członków gangu działającego na Mazowszu, w Łodzi i we Wrocławiu. W operacji zorganizowanej przez połączone siły wydziałów do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw oraz Odzyskiwania Mienia wzięło udział także kilkudziesięciu antyterrorystów. Wszystko dlatego, że gang, który miał być rozbity, zajmował się m.in. handlem bronią, a przestępcy nie stronili od używania przemocy podczas napadów. 

Pierwsze uderzenie

Funkcjonariusze wkroczyli do 22 mieszkań i domów. Wyciągnęli z nich 13 członków bandy. – W wyniku zebranego materiału dowodowego podejrzanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów, w tym kierowania zorganizowaną grupą o charakterze zbrojnym, udziału w zorganizowanej grupie o charakterze zbrojnym, nielegalnego handlu bronią, oszustw, a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości zabronionych substancji psychoaktywnych. 

Grupa zajmowała się m.in. przejmowaniem rachunków bankowych osób fizycznych i wyprowadzaniem z nich pieniędzy na szkodę różnych banków – mówi tvp.info kom. Ewa Szymańska-Sitkiewicz z biura prasowego stołecznej policji. 

Podczas przeszukań policjanci natrafili na m.in. kamizelki kuloodporne, maczety, kastet, gaz obezwładniający, odznakę policyjną i zagłuszarki do nadajników GPS. Przejęto także ponad 116 tys. zł w gotówce. 

Śledczy z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga złożyli wnioski o aresztowanie 12 zatrzymanych, a sąd się zgodził na takie rozwiązanie. Planowane są kolejne zatrzymania.

TVP.info