Dzisiaj jest: 23 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Syn byłego ministra "PO" zatrzymany. Należał do gangu wyłudzaczy VAT

Zarzuty dla syna byłego wiceministra infrastruktury i byłego szefa podkarpackiej PO. Filip R. miał należeć do gangu, który podejrzany jest o wyłudzenia VAT na 6,5 mln zł.

details-images

Podczas obławy policjanci zatrzymali łącznie siedem osób.

Rzeszowskie CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT. Podejrzani założyli kilkadziesiąt firm, które handlowały między sobą telefonami komórkowymi. Sprzedaż była jednak głównie fikcyjna, a firmy istniały tylko na papierze. Gdyby transakcje przeszły bez echa, skarb państwa mógł stracić 6,5 mln zł.

Według informacji TVP Rzeszów, jednym z zatrzymanych jest syn byłego szefa podkarpackiej PO. Filip R., syn byłego wiceministra infrastruktury i byłego szefa podkarpackiej Platformy Obywatelskiej został zatrzymany.

Jak podaje TVP Rzeszów, firma syna polityka miała uczestniczyć w karuzeli podatkowej. Filip R. handlował od wielu lat węglem i stalą, ale tym razem zaangażował się w "sprzedaż" telefonów komórkowych Zdaniem śledczych gang zajmował się fikcyjnym obrotem smartfonami.

Firma, w której udziały, według naszych informacji, miał Filip R. była ostatnim punktem karuzeli vatowskiej. To przedsiębiorstwo z Leżajska, działające na rynku około dziesięciu lat. Firma zajmowała się handlem stalą i węglem, nigdy elektroniką. To na jej konto miały wpłynąć pieniądze z VAT-u.

W wyniku działań grupy skarb państwa mógł stracić 6,5 mln zł. Po akcji CBŚ zatrzymano siedem osób. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

TVP Rzeszów, wp.pl